Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
133 posty 938 komentarzy

Without movement, there is no life.

Witkacy - " Czysta forma " " FreeDom " " Free Energy " " Freeman on the Land " "World Freeman Society " "Lawful Rebellion "

Król żebraków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

" Nie widziałem ani jednego dziecka z „puchą”, które byłoby rotacyjnym prezesem WOŚP, które ma do dyspozycji trzy pałace i kilka karet, w tym Land Rowera Discovery 4."

(Jest to artykuł Piotra Wielguckiego vel Matka Kurka umieszczonego na portalu Kontrowersje.net oraz marucha.wordpress.com )
"Owsiak jeździ bardziej „tłustą furą” niż Rydzyk, ale w mediach wygląda jak Święty Franciszek

Tak mi się wydaje, że najlepszą relacją z sali sądowej będzie przerobiona na felieton ściąga, którą się posługiwałem w trakcie rozprawy.

Było tak. W sali nr 118 złotoryjskiego sądu, od godziny 9.00 składałem wyjaśnienia, tuż po odczytaniu aktu oskarżenia i po tandetnym spektaklu, który odegrał mecenas Zagajewski. Do sądu, z pomocą kilku osiłków zatrudnionych w „Pokojowym Patrolu”, mecenas wniósł pudła znacznych gabarytów, w których miały się znajdować dokumenty księgowe WOŚP. Szybko się jednak okazało to, co się często w przypadku WOŚP okazuje, otóż dokumenty stanowiły mały fragment, reszta rzekomo podlega kontroli skarbowej, ale gdyby sąd przyjął mój wniosek o ujawnienie wszystkich faktur, to mecenas musiałby wynająć TIR-a.

Komedia opanowana przez WOŚP do perfekcji. Tymczasem żyjemy w XXI wieku i jest coś takiego, jak elektroniczny rejestr faktur, zakupowych, sprzedaży i kosztowych albo i zwykła, „ręczna”, księga przychodów i rozchodów, którą comiesięcznie składa do US każdy podmiot gospodarczy. W taki prosty sposób redukujemy TIR-a do poziomu aktówki i tego będę się domagał.

Mecenas zagrał efekciarstwem wybierając jakąś bezpieczną dla wizerunku medialnego makulaturę z WOŚP, natomiast całość rozliczeń przedstawił jako logistycznie monstrualną operację. Prosty rejestr sprzedaży, zakupów i kosztów (księga rachunkowa lub księga przychodów i rozchodów), to mnie i wielu interesuje. Jeszcze raz złożę wniosek do sądu, w którym doprecyzuje żądanie i mam nadzieję skończyć z komedią „moglibyśmy pokazać, ale kontrole i gabaryty uniemożliwiają”.

Po odczytaniu aktu oskarżenia zwróciłem uwagę na błędy formalne, takie jak przezywanie mnie „Złotą Kurką” i zarzut publikowania na jakiejś stronie zbudowanej na WordPress, którą pierwszy raz na oczy widziałem w akcie oskarżenia. Dalej zaczęły się konkrety związane z podstawą prawną aktu oskarżenia.

Bezzasadne zastosowanie art. 212 i 216 kk.

1) Zastosowanie art. 212 kk. sprzeczne z medialnym wizerunkiem prezesa Owsiaka głoszącego miłość, przyjaźń, pojednanie, demokrację europejską.

a. Nie chodzi o ochronę dóbr osobistych, zamiarem peerelowskiego ustawodawcy była cenzura prewencyjna i z tej okazji skorzystał prezes Owsiak.
b. Rada Europejska zobowiązuje Polskę do usunięcia z kodeksu karnego art. 212 kk.
c. Organizacje pozarządowe od lewa do prawa domagają się usunięcia zapisu.
d. Porażka prezesa Owsiaka na starcie procesu, jeśli chciał bronić swojego dobrego imienia i imienia fundacji powinien sięgnąć po zapis z kodeksu cywilnego. Prosi się o artykuł 24 kc.

2) Przepisy regulujące zastosowanie art. 212 kk.

Art. 213 kk.

§ 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut:

1) dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub
2) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.

Rozbiłem swoje wyjaśnienia na prawdziwość zarzutów i społecznie uzasadniony interes.

a. w akcie oskarżenia nie ma ani jednego sprostowania informacji, jest tylko i wyłącznie mnóstwo odniesień do wyrażonych opinii. Korzystałem z rozliczeń WOŚP, wypowiedzi medialnych prezesa Owsiaka i publikacji dostępnych na dużych portalach. Mecenas nie mógł zakwestionować opublikowanych informacji, ponieważ musiałby podważyć wiarygodność rozliczeń finansowych WOŚP
b. Naruszenie społecznie uzasadnionego interesu:

Art. 68. Konstytucji

1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.

Pan prezes Owsiak usiłuje zastąpić państwo, które ma konstytucyjny obowiązek zapewnienia obywatelom dostępu do służby zdrowia. Szczególnie upodobał sobie pkt. 3, co ma oczywiście marketingowe uzasadnienie, nic tak nie nakręca emocji jak choroby starców i dzieci. Kosztowne i pozbawione braku odpowiedzialności pomylenie ról i do tego paradoks wzmagający, a nie likwidujący patologię. Państwo przyjmuje fatalną diagnozę prezesa Owsiaka, którego ocena służby zdrowia jest bardzo podobna do ocen milionów Polaków, ale tylko WOŚP może przedstawić fatalny obraz państwa i w odpowiedzi nie dostać pliku statystyk z GUS pokazujących, że w Polsce nie ma biedy, ale otrzymać od państwa wsparcie w postaci finansowania WOŚP.

Państwo do spółki z WOŚP organizuje sobie doroczną fiestę na gruzach służby zdrowia, zamiast środki i systemowe rozwiązanie skierować bezpośrednio do odpowiednich struktur odpowiedzialnych za funkcjonowanie służby zdrowia. Koszty działalności WOŚP ponoszą samorządy, media publiczne i poszczególne resorty, a sam problem nadal pozostaje nierozwiązany. WOŚP zbiera datki na rybę nie na wędki.

Działalność WOŚP jest na wielu płaszczyzna szkodliwa dla najlepiej pojętego interesu społecznego. Fundacja i prezes poprzez agresywne działania marketingowe budują fałszywe aksjomaty. Według GUS w roku 2011 na służbę zdrowia przeznaczono 105 miliardów, są to wszystkie wydatki łącznie z inwestycyjnymi, w tym 69,2 miliarda to zapisy budżetowe. Rekordowa suma 50 milionów zebrana przez WOŚP nie daje nawet procenta udziału w wydatkach na służbę zdrowia. Żeby oddać skalę warto przypomnieć, że miliard to 1000 milionów, ta informacja wzbudziła spore poruszenie wśród funkcjonariuszy „Pokojowego Patrolu”, którzy zaczęli szeptać pytaniami, czy rzeczywiście tak jest [Ha ha! - admin].

Za fałszywymi aksjomatami idą fałszywe stereotypy: „gdyby nie Owsiak nie byłoby sprzętu, moje dziecko leżało w inkubatorze z serduszkiem, każdy powinien napisać sobie na czole, że w razie wypadku nie życzy sobie być leczonym sprzętem WOŚP”. Tymczasem prosty zabieg pokazuje, że gdyby naklejki na sprzęcie i opłacanym personelu, naklejał NFZ, serduszek nie dałoby się dostrzec, ale nikt nie mówi, że bez NFZ umierałby noworodki i starcy. Przy zastosowaniu metod marketingowych WOŚP mielibyśmy ocean znaczków NFZ i kałużę serduszek WOŚP.

Konsekwencją fałszywych aksjomatów i stereotypów są rozdmuchane ambicje i aspiracje WOŚP. Prezes Owsiak występuje w roli naczelnego ordynatora kraju, bez kompetencji i przy minimalnym w skali budżetu wkładzie. Owsiak usiłuje kierować całymi działami medycyny: neonatologia, geriatria, podejmuje kuriozalne decyzje związane z odbieraniem i wciskaniem sprzętu, wywołuje konflikty społeczne z profesorami, personelem medycznym, dyspozytorami pogotowia ratunkowego, pielęgniarkami, wywiera wpływu na ministerstwa aby uzyskać korzystne zapisy i kontrakty.

a. Konflikt z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu, którego dyrektorem jest prof. Henryk Skarżyński. Prezes Owsiak przypisał sobie wszelkie zasługi w badaniu słuchu u niemowląt, a opinię Instytutu nazwał „totalną bzdurą”. //wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/totalna-bzdura-owsiak-poklocil-sie-ze-znanym-lekarzem-o-dzieci/h4gbr
b. Konflikt z RPD „Panie rzeczniku, czy Pan żyje”. //www.wosp.org.pl/archiwum/list_otwarty_jerzego_owsiaka_do_rzecznika_praw_dziecka_pana_marka_michalaka
c. Konflikt z pielęgniarkami Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Poszło o krzesła do mycia starszych osób, prezes stwierdził, że pielęgniarkom nie chce się myć pacjentów, swojego personelu bronił Tadeusza Jędrzejczyk, a same pielęgniarki wyraziły oburzenie słowami prezesa. //wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pielegniarki-oburzone-slowami-Jurka-Owsiaka-Jest-odpowiedz-kula-w-plot,wid,15829138,wiadomosc.html .
d. Konflikt z ministrem zdrowia i wymuszenie odpowiedniego kontraktu dla WOŚP na szkolenie dyspozytorów. //www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/793954,Owsiak-idzie-na-wojne-Ze-zlymi-lekarzami-i-zlym-systemem

Prezes Owsiak krytykuje wszystkich i przy każdej okazji, za to, że chcą wykorzystać sprzęt, na oddziałach, gdzie jest największe zapotrzebowanie i za to, że nie chcą brać sprzętu na siłę. Krzyczy, że nie tak była umowa, że była „przewała” w Pszczynie.

A jak wygląda umawianie się z prezesem Owsiakiem? W 2012 roku prezes Owsiak „umówił się”, że WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na zakup pomp insulinowych, głownie dla kobiet ciężarnych. Absolutnie bezsensowny zakup i jeszcze bardziej bezsensowne wypożyczanie sprzętu dla kobiet w ciąży, które mają refundowane pompy w całości, bez względu na wiek. WOŚP zebrała ponad 50 milionów złotych, pomp kupiono za niecałe 3,5 miliona. Z kolei na cele marketingowe WOŚP przeznaczyła blisko 8 milionów, dokładnie 7 898.950,39 złotych. Uczciwie i rzetelnie trzeba było nazwać ten finał „Zbieramy na marketing, promocję i zarządzanie”.

Poza wszystkim prezes Owsiak zakupił 286 szt. pomp Paradigm 722, które na stronie producenta są traktowane jako sprzęt starej generacji, podlegający promocyjnej wymianie na pompę Veo. Dodatkowo firma Medtronic sprzedająca pompy widnieje na liście firm podejrzewanych o korupcję //www.pb.pl/2949775,44181,lista-88-swiatowych-korporacji-podejrzanych-o-korupcje; lista ta jest sporządzana przez amerykańskie instytucje działające w ramach tak zwanej ustawy FCPA (Ustawa o Zagranicznych Praktykach Korupcyjnych, ang. Foreign Corrupt Practices Act – FCPA)

Drugim artykułem kodeksu karnego, którym podparł się mecenas Zagajewski i prezes Owsiak jest art. 216 kk.

§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Po ostatnich chamskich wybrykach prezes Owsiak, tę podstawę prawną aktu oskarżenia można uważać za niebyłą, bo chociaż nie doszło do zniewagi wzajemnej, ponieważ ja pana prezesa nie znieważyłem, to doszło do znieważenia blogera Matki Kurki, a zatem Piotra Wielguckiego. W czasie spotkania z blogerami, prezes Owsiak zażartował sobie w stylu radia Erewań mówiąc, że przed procesami sądowymi robi trzy podejścia, a dalej po prostu lżył i „straszył” w stylu „kibola”

a. (od 26.43 sekundy) „Robimy trzy razy podejście, słuchaj przestań to robić, to mówisz bzdury, bardzo dokładnie się rozliczamy i za trzecim razem mówimy okey, idziemy do sądu. I wtedy ten bloger mówi, no tak przecież oni mają sądy kupione, no tak ja już, już jestem skazany, już mam w dupę. Dobra, będziesz miał w dupę”. (przedkładam maile)
b. (od 9.10 sekundy) „To jest ta siła, ta radość, która pozwala blogerowi Matce Kurce powiedzieć: pie…l się. Mówisz nieprawdę, mówisz zło i pójdziemy z tym do sądu. Bo nie można w kółko mówić, że to źle wydane pieniądze, że sprzęt to spad z jakichś firm. Nie można obrażać 120 tys. ludzi zbierających pieniądze” (…) "

a cały ten teks zamieszczony został o tu:

marucha.wordpress.com/2013/11/28/owsiak-jezdzi-bardziej-tlusta-fura-niz-rydzyk-ale-w-mediach-wyglada-jak-swiety-franciszek/

KOMENTARZE

 • @
  Wielka ***** !
  Tylko faktami w guru.
 • małe pytanko
  Ja osobiście historii popularności tego pana praktycznie nie znam.
  Czy mógłby ktoś w krótkich punktach napisać dlaczego mam pana
  Owsiaka nie lubić?
 • @Stara Baba 20:32:58
  przede wszystkim to faryzeusz. Robi z siebie dobroczyńcę, a osobiste interesy przeprowadza wyprowadzając część pieniędzy z Orkiestry, poprzez firmę Złoty Melon która tę fundację w wielu przypadkach obsługuje. Nie jest takim filantropem na jakiego się kreuje.
 • @Stara Baba 20:32:58
  Przecież masz tam powyżej i tak w skrócie podane na tacy to, co powinnaś wiedzieć o swoim oblubieńcu, ale widocznie nie pasuje Ci to do Twojego staro-babskiego rozumu, więc chcesz to jeszcze w punktach.
 • @Bogdan 20:46:20
  To co powinno się wiedzieć bo pan @Bogdan tak uważa mnie
  nie interesuje. Interesuje mnie dokładnie dlaczego pana Owsiaka powinniśmy nie lubić i czy ludzie o tym wiedza, w czym fakt wyliczenia
  tego pana "zasług" bardzo by pomógł! Dotarło ....?
  Jeżeli jakichś oblubieńców wytykasz i starym babskim rozumie mówisz
  to ty zwykły "kutas" jesteś.
 • SZOK - zobacz co wyszło z Jurka Owsiaka
  http://www.youtube.com/watch?v=KCGyV4O6RmA&feature=c4-overview&list=UUN2NdIpmc89jixvtf2khpcw
 • @Stara Baba 21:06:16
  Mając jakieś 17 lat, trafił na Żuławy, gdzie miał zostać rolnikiem, ale życie napisało scenariusz nowy, czyli ojciec wciągnął się w nową Polskę, został funkcjonariuszem milicji, z czasem jej pułkownikiem, komendantem do spraw gospodarczych w Komendzie Głównej.

  Mama Maria była pracownikiem umysłowym - tak nas nauczyła i jak nas pytano, tak odpowiadaliśmy. Wtedy był bardzo wyraźny podział na inteligentów i warstwę robotniczą i mama bardzo podkreślała, że należymy do inteligencji. Pracowała w sądach jako protokolantka, sekretarka taka, a potem jako księgowa w Banku PKO - jedynym banku na świecie, który sprzedawał dżinsowe spodnie.
  Staliniecie zagospodarowało młodzież .Rób-ta co chce-ta tylko do polityki się nie wpierdalajcie niewolnicy .
 • @Witkacy 22:09:54
  Czyli mam rozumieć że niedoszły rolnik i syn kobiety która chciała być inteligencją wystrychnął wszystkich "prawdziwych Polaków" i nie tylko,
  wszystkich uczonych patriotów z opozycji politycznej a także swojej własnej jak zwykłego dudka i zrobił z nich frajerów?
  .... Hahahaaaaa :)))))))
  Zaczynam rozumieć dlaczego dużo ludzi tak tego faceta lubi a inni
  dosłownie nie trawią. Ale co ja tam wiem. Ja stara baba jestem!
 • @Stara Baba 22:39:22
  To dobrze kumasz .Cwaniaczek ma mocne plecy .I zapamiętaj sobie ze to nie jakaś tam solidarność obaliła komunę to komuniści przefarbowali się na kapitalistów i łoją podatkami i nędznym uposażeniem wyzyskując swoich obywateli -czerwona elita niegdyś kłaniała się Leninowi a dziś mają wyrobników tzw. tania siłę robocza w pańszczyźnianej Polsce zawłaszczoną przez darmozjadów z korporacji urzędniczych .
  Jeleni i tzw głupców w tej bajce nie brakuje >bo łatwiej jest z głupim stracić (dług publiczny) niż z mądry znaleźć (uczciwy Polak).
  W kraju złodziei jest taka zasada ze do polityki idzie się aby się obłowić przy korycie .Na uczciwą pracę w Polsce tylko się idioci decydują patrz afera od kaloryfera do sera .I zawsze na łapówkę można powiedzieć że łapówka to pożyczka .A metody na wnuczka czy na serduszko służby zdrowia niemocy łowi się frajerów jak łososie na tarle .
  No ale co będziemy dyskutować punkt widzenia zależny zawsze tam gdzie twoja dupa siedzi .Leszcze idą ciągle na Owsiki .
 • @Witkacy 00:17:10
  "I zapamiętaj sobie ze to nie jakaś tam solidarność obaliła komunę to komuniści przefarbowali się na kapitalistów..." - dobrze, zapamietam. :-)
 • @moher 01:28:26
  W Polsce komunistów nie było. Z Polaka nie można zrobić komunisty, jest to nie-re-al-ne. Mogą być bandyci, złodzieje, karierowicze lub zdrajcy ale
  nie zrobi z nich prawdziwego komunisty. Nie ta etniczna grupa!
  Nawet Wasilewska gdyby nie "swędzący tyłek" i wielka osobista miłość
  do osoby Stalina miała by gdzieś socjalizm. Polak komuny nie ma w genach.
  :-)
 • @ogolnie
  Tylko absolutny matol i bezmozgowiec z powodu za duzo wodki moze, w dodatku zyjacy w Polsce, zadawac kretynskie pytania typu"a kto to jest p.Owsiak".

  Otoz p.Owsiak, to taka sobie ludzka gnida, ktora zeruje ma maluczkich Polaczkach i tam i tu, wspomagany dodatkowo przez nadmiar hormonow wscieklych dziwek, tudziez zaladowanych dopalaczami "muzykow", ktory w dodatku pretenduje do ___dobrego____serca.

  A wezcie sobie dane z Caritasu ile oni pieniedzy zebrali, ba, przekazali biednym, chorym i bez srodkow do zycia. A potem dopiero mozecie piac peany p.Owsiakowi. To tyle bo zbiera sie na wymioty.
 • @moher 04:23:39
  kto mieszka w Ameryce? Ja, Stara Baba czy Moher, bo tak jakos napisano w komentarzu jakby sie bylo po 3/4 z polowki-;))), albo gorzej bo wodopoj zamkniety a do meliny za daleko, he!!!!!
  Aha, jakich peanow o ktorych pisalem? Moze o Caritasie? No to czlowieku szukaj, bo Bozia ci dala mozg i myslenie. A jak nie, to prosze dolacz sie do Owsiaka i kupuj dalej stare technologicznie maszyny, z 10 lat etmu wysylane do Afryki jako dary. No i prosze nie zapominac o Woodstocu, bo tam to hormony az swiszcza po "rubta co chceta".
 • Owsik...?
  Paranoiczny Wuj (...).
  Nie chce mi się nic więcej dodawać.
 • Niedopowiedzenie, niedoinformowanie czy świadoma kradzeż własności intelektualnej?
  Zastanawiam się czy autor jest niedoinformowany czy też świadomy manipulacji?
  Autorem "Króla żebraków" jest bloger Matka Kurka czyli Piotr Wielgucki.
  W odsyłaczu do "Dziennika gajowego Maruchy" na samym dole artykułu STOI JAK BYK:
  "MatkaKurka
  http://kontrowersje.net/"

  Nie rozumiem jaki cel przyświecał autorowi tego nie swojego przecież tekstu? Jakiś czas bloger GPS również popełnił plagiat wklejając na żywca tekst Matki Kurki "Polską rządzą dwa ruskie cwele", bez poinformowania że autorem jest MK.
  Myślę, że autor powinien mieć chociaż zgodę na zamieszczanie cudzego tekstu w całość, w myśl tego co czytamy na samym dole bloga Kontrowersje.net:
  "Wszystkie prawa zastrzeżone | © 2008 kontrowersje.net"
 • @gallux 09:57:51
  Chyba, że Witkacy to MK...
 • @grazss 10:38:12
  Nie wydaje mi się. Moim zdaniem to skandal, że Neon24 zamieszcza na SG cudzy tekst, nie informując bardzo wyraźnie kto jest autorem.
 • @gallux 10:45:49
  Rozumiem... Tobie link nie wystarczy. Ty musisz mieć WIELKIMI LITERAMI.

  A może tak okulista?...
 • @Stara Baba! Dlaczego idealizujesz komunistów? Proweniencja?
  "W Polsce komunistów nie było. Z Polaka nie można zrobić komunisty, jest to nie-re-al-ne."

  ---> Też do takich wniosków doszedłem ... patrząc na Jaruzelskiego, Kiszczaka, Mazowieckiego, Geremka, Michnika, Komorowskiego, Tuska ...


  "Mogą być bandyci, złodzieje, karierowicze lub zdrajcy ale
  nie zrobi z nich prawdziwego komunisty."

  ---> Twierdzisz, że "prawdziwy komunista" to nie jest - z definicji - także bandyta, złodziej, karierowicz, zdrajca ...???
  Pamiętaj, że zapomniałaś wymienić morderców! ... A może nie zapomniałaś ... Może stalinowców, kapepowców ..., nie uważasz za komunistów ...
 • @1normalnyczlowiek 11:09:52
  Jeżeli dobrze pamiętam bandyta to złodziej, łobuz i morderca, czyli wszystko razem.

  Odpowiadając na "Dlaczego idealizujesz komunistów?" zapytam się krótko. Czy Pan się dobrze wyspał? Resztę zaczepek sobie nawet daruje.
 • @SpiritoLibero 10:47:44
  Link jest do strony niejakiego "gajowego Maruchy", nie pal głupa.
  Sugerujesz, że Marucha to Matka Kurka?

  Napisałem i jeszcze raz powtórzę: wklejanie cudzego artykułu w całości winno być wyraźnie zaznaczone. Ja rozumiem, że dla takich jak ty pojęcie własność intelektualna nic nie znaczy, ale dla mnie jest to zwykła kradzież.
 • @SpiritoLibero 10:47:44
  @gallux ma rację. Jeśli Witkacy to nie MK, to zachował się nieetycznie drukując cudzy tekst bez informacji,czyj on jest. Ja czytałam to na kontrowersje.net i byłam zdziwiona, że pojawia się to tu z innym autorem.
  A na wordpressa nie chciało mi się wchodzić, skoro tam jest to samo. A tylko tam jest odnośnik na "kontrowersje.net".
  Dziwię się, że obecni rednacze portalu tak lekce sobie ważą prawa autorskie.
  Na dodatek jeszcze linkują splagiatowany tekst na twitterze.
 • @grazss 11:44:11
  Mało tego, nie ujął całości w cudzysłów, co sugerowałoby, że to cytat. Ale to nie jest nawet cytat, to wklejenie w całości cudzej pracy.
  Matka Kurka z tego powodu ma proces z Owsiakiem, a tu przychodzi jakiś leszcz i udaje chojraka.
 • @gallux 11:46:29
  Właśnie poprawione a zamysł jest taki by stanąć murem za Autorem , propagować Jego prace wszędzie gdzie się da .Wywołać refleksje i dyskusje w procederze stosowanym przez naciągacza .
  Bo widzisz skrupulaty krytyku ja jestem świadom jego toku myślowego i podpisuje się razem z nim , jestem świadom zamysłu władzy w inżynierii kierowania społeczeństwem .
  Co do wklejenia to na samym dole jest duży JPG wklejony jako reklama i podane źródło w celach propagowania .Powtarzam się no ale widocznie trzeba to uwypuklić dla niektórych .
 • @Witkacy 12:23:59
  Nie udawaj głupszego od Spirito Libero. Artykuł jest pisany w osobie pierwszej, bo jest to osobista relacja MK z pierwszego dnia procesu. Już samo to sugeruje, że jest to coś autorskiego i własnego. Tak się składa, że ja komentuję na portalu Kontrowersje.net i ta sprawa jest mi dobrze znana.
  Zamiast przeprosić i poprawić czyli napisać na samym początku, że jest to artykuł Piotra Wielguckiego vel Matka Kurka umieszczonego na portalu Kontrowersje.net silisz się na sardoniczny komentarz. Próbujesz w ten sposób przykryć co najmniej niezręczność, którą popełniłeś.

  A wystarczyło grzecznie przeprosić i wnieść stosowną korektę. Niestety zawiodłeś mnie. To nic osobistego, ale ja jestem przeczulony na takie sprawy. Mniemam, choć nie chciałbym tego, że od teraz będę twoim osobistym wrogiem:-P
 • @Stara Baba
  "... bandyta to złodziej, łobuz i morderca, czyli wszystko razem ..."

  ---> Nie chodzi o to, jakie masz faktycznie poglądy, ale o to, jakie zdanie przedstawiasz na forum. Nie jestem "czepialski" w łapaniu za słówka, ale zwracam uwagę, gdy właśnie w pewnych tematach dochodzi do "nieprecyzyjnych" sformułowań. Skoro złodzieja wymieniłeś osobno, pisząc: "... "Mogą być bandyci, złodzieje, karierowicze lub zdrajcy ...", to równie dobrze możesz uważać, że bandyta to nie morderca. A ja CHCĘ, żeby w kontekście komunistów padał PEŁNY zestaw określeń - bez idealizowania, bez pomniejszania ich "zasług". Przecież wiemy, że nie każdy bandyta jest mordercą, ale każdy morderca jest bandytą.

  I kolejna sprawa.
  Skoro piszesz:
  "Mogą być bandyci, złodzieje, karierowicze lub zdrajcy ale
  nie zrobi z nich prawdziwego komunisty ..."
  to - patrząc na to także z logicznego punktu widzenia - tym samym twierdzisz, że - a mówimy o już znanych sprawach! - komunistów i komunizmu nie powinniśmy utożsamiać ze zbrodniami i ze zbrodniczym systemem.


  "W Polsce komunistów nie było ..."

  ---> Puszczanie takiego tekstu jest kolejnym chwytem propagandowym ... komunistów. Bo skoro w Polsce nie było komunistów, to i nie było komunizmu. Ale skoro ktoś tak twierdzi, to oczekiwałbym choćby tak drobnej sprawy od tych, którzy tak mówią, że natychmiast okrzykną panią, która kiedyś oznajmiła w telewizji: "Proszę Państwa, Dzisiaj w Polsce skończył się komunizm", bezczelną kłamczuchą. Po drugie, wiem bardzo dobrze jak jest definiowany komunizm, Ale jak popatrzysz na działania obecnego rządu, Partii Rządzącej i niektórych partii "opozycyjnych", to zauważysz, że w tej chwili dążą do wprowadzenia właśnie komunizmu. Bo i czym innym są wprowadzane przepisy i działania dotyczące edukacji, w tym propaganda homoseksualizmu, pedofilii ... Światłym człowiekiem ma być ten, który uważa za naturalne, by wszyscy ze wszystkimi ... także z dziećmi a nawet z niemowlakami.. Toż komunizm mamił wizją, że wszystko będzie wspólne, także żony, dzieci ...
  Tak więc próby ucinania dyskusji na temat PRL-u poprzez twierdzenie, że w Polsce komunizmu nie było, uważam nie tylko za szkodliwe, ale i za podejrzane.

  Proszę więc najpierw się wyspać i przemyśleć ... :)
 • @1normalnyczlowiek 16:11:28
  Odpowiedziałem panu na wpis jednak został ocenzurowany i usunięty mimo że nie złamałem regulaminu wulgarnymi słowami lub sugestiami.
  Różne rzeczy przyszło trawić więc przetrawię także "dziwną" cenzurę.
 • @Stara Baba 18:22:48
  Jak chcesz bicia piany to przejdź na priv-a . pocztę i tam zacznij pisać swoje dedukcje intelektualne .Twoje rozważania na temat komunizmu w Polsce to nic innego jak szukanie guza .Skoro mówimy tu o sprawach niebywałej wagi ,wybacz ale Ty wpisujesz się w definicję Hejtera.
  Dobra rada zdobądź kod od redakcji i zacznij pisać zobaczymy może masz coś więcej do powiedzenia a krytyki nie będzie Ci szczędził nikt .
  Jaka chcesz bicia piany to zrób place ( co by to nie znaczyło) a będziemy wtedy mówić ze "stara babo masz ci placek".
 • @Witkacy 18:49:04
  Czyli miałem racje gdyż zostałem ocenzurowany gdyż mój pogląd na sprawę właścicielowi postu się nie podobał a nie złamanie regulaminu.
  Hejter? Niech pan nie będzie śmieszny.
  Jest pan orędownikiem "szukania swojej prawdy". :-)
 • @Stara Baba 19:00:02
  Yoo!!!
 • @Stara Baba
  "... mimo że nie złamałem regulaminu wulgarnymi słowami lub sugestiami ..."

  ---> Nie widziałem tego komentarza, więc trudno jest mi zająć stanowisko. Znając jednak dość daleko posuniętą tolerancję panującą na NE, sądzę, że coś musiało się tam znaleźć wyjątkowego, co uzasadniało taką decyzję. Nie koniecznie musiały to by wulgaryzmy. Ja nie używam wulgaryzmów, ale i tak nie raz bywałem banowany (na innych forach) z powodu ostrych - według mnie zasadnych - wypowiedzi.

  Mój poprzedni komentarz tutaj, chyba wyczerpująco i dość spokojnie wyjaśniał "co i dlaczego" ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY