Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
133 posty 940 komentarzy

Without movement, there is no life.

Witkacy - " Czysta forma " " FreeDom " " Free Energy " " Freeman on the Land " "World Freeman Society " "Lawful Rebellion "

HIPOTEZA CZASU WIDMOWEGO - kradzież 300 lat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Teoria ta została oficjalnie przedstawiona przez Niemca, Heribert'a Illig'a w książce pt. "Das Erfundene Mittelalter" na polski "Wymyślone Średniowiecze" z 1996 roku.

"Hipoteza Czasu Widmowego mówi, że wczesne średniowiecze z całkowitą pewnością nie przebiegało tak, jak jest to opisane w podręcznikach, a wszelkie nieścisłości dają się wytłumaczyć istnieniem fikcyjnych stuleci wpisanych pomiędzy rzeczywiste. Wiele poszlak wskazuje na to, że chodzi o okres ok. 300 lat obejmujący 7,8 i 9 wiek naszej ery.

(...)Jednak najbardziej niewyjaśniony jest fenomen, na który zwrócił uwagę wybitny mediewista, Horst Fuhrmann w swoim końcowym referacie na kongresie MGH. Określił go fałszerstwami antycypacyjnymi. czyli „wyprzedzającymi”. Zostały one utworzone na wieki przed ich wpływem politycznym lub prawnym. Przykładami są (a) Legenda Sylwestra o chrzcie Konstantyna, która powstała w 4 wieku, a miała wpływ dopiero w 8 wieku (B) Fałszerstwa Symmachusa: napisane około roku 500, wpływ dopiero w 11 wieku;. (C) Donacja Konstantyna, dokument napisany około r. 750, wpływ dopiero w 11 wieku, czy Pseudoisidor z początku 9 wieku, który wpływ miał dopiero w 11 wieku

 (...) Illig przytacza jeszcze wiele poszlak które cementują jego hipotezę. Przed czasem widmowym pojawiło się wiele wynalazków które później miały trzystuletnią przerwę w swoim rozwoju, aby pojawić się następnie dopiero w roku dziewięćsetnym. Należą do nich np. podkowy, Strzemiona, Pług asymetryczny czy trójpolówka. Z historii wiadomo że kiedy pojawia się takie odkrycie, bardzo szybko się rozpowszechnia, natomiast tu przez 300 lat nie działo się nic. Archeolodzy nic nie odkryli. Karol wielki posiadał ogromną armię ciężkich, opancerzonych wojowników, z którą galopował wzdłuż i wrzesz po całej europie. Raz pojawiali się w Hiszpanii, raz w północnych Włoszech, raz u saksów raz u Awarów. A kto galopuje w ciężkim pancerzu, potrzebuje dobrego Siodła i strzemion. Strzemiona dotarły do europy w roku 570 ze wschodu. Według odkryć archeologicznych wojownicy Karola wielkiego jednak nie posiadali strzemion. Te rozpowszechniły się w europie dopiero w dziesiątym wieku. Strzemiona pojawiają się więc w roku 570 , później kiedy są najbardziej potrzebne armii Karola wielkiego, ich nie ma i pojawiają się dopiero ponownie w wieku dziesiątym.

Według oficjalnych biografii Karolowi wielkiemu przypisywane jest mnóstwo osiągnięć cywilizacyjnych. Był on wszechpotężny i wszechobecny. Był wszędzie w tym samym czasie. Dystans jaki przebył na koniu albo na małych okrętach równał się w zależności od obliczeń dwu- lub trzykrotnemu obwodowi ziemi, czyli od około 80 do 120 000 km. wszystko bardzo mało prawdopodobne. Przypisywano mu wszystko co dało się przypisać. Podobno jego zasługą jest warzenie piwa , uprawa winogron i produkcja wina. miał on wydać ustawy dotyczące obchodzenia się z winem. przypisywano mu też reformę nauki i pisma i najstarszą w zachodnim świecie reformę wymiarów. Mimo to, do dzisiaj nie wiemy jak definiował np. miarę objętości w tej reformie. Według Illiga Przesunięcie czasu o około 300 lat spowodowało powstanie pewnej historycznej próżni którą trzeba było zapełnić jak największą ilością zmyślonych szczegółów. Upchano tam więc większość średniowiecznych osiągnięć zachodniej Europy, tworząc postać swego rodzaju nadczłowieka i pewne apogeum średniowiecznej cywilizacji." (www.youtube.com/watch)

KOMENTARZE

 • @Witkacy
  To co piszesz mocno przypomina to . http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4929 Salut Amigo.:)
 • @Repsol 22:07:41
  Co do tego tekstu to jest on zapożyczony świadczą o tym znaki "" .
  Uznałem ze warto to powielić jako ciekawostka.Wynikało by z tego ze żyjemy od czasów umownych początku naszej ery o 300 lat mniej .
  I tak w łeb wzieły wszelkie daty na wszelkiego rodzaju apokalipsy .
  Nie bez znaczenia jest tu rola kleru jako ośrodka władzy , okupanta
  ( państwo watykańskie ) narodów i ciągłości części wszech władzy o którym jest we wcześniejszych wpisach .

  Mówi się ze jesteśmy nie niewolnikami . Określenie specjalnie użyte z zaprzeczeniem po to aby jednak udowodnić ze jednak jesteśmy .Podmiot domyślny jest przecież zakazany w obowiązujących prawach i wolnościach (sic !!!) . Nie ma niewolnictwa ! A kim my jesteśmy jako obywatele w państwie które powiada się ze jest podobno państwem prawa z przydomkiem demokratyczny ? (stwierdzenia oparte na oszustwach i manipulacjach)

  Wolność osobistego wyboru w stanowieniu "umów" w każdych relacjach tych także jakim jest zbiorowość innych ludzi a możne to być państwo - to nazywam wolnością człowieka .

  "Instytucja sądownicza jest jednym z filarów rozwoju państwowości, sąd musi być niezawisły i musi być stroną trzecią w sporze, taką, która będzie na pewno bezstronna." ( to z Twojego linku)

  Niestety wszystkie te ciała państwa to KORPORACJE . Bezduszne machiny fiskalnego wyzysku !
  Utrzymujące darmozjadów. Wiernych w konsekwentnym bezwzględnym pozyskiwaniu dla siebie pieniędzy .
  (http://natemat.pl/77753,alkohol-i-papierosy-sa-dla-polskiego-budzetu-wazniejsze-niz-podatek-pit) . Podobno narkotyki są zakazane !

  Rodzimy się i patrz wchodzimy w taki spreparowany porządek , od wieków sprytnie wymyślony i umiejętnie kreowany na bazie oszukiwania i gry słów . Pojęć do których pisze się fałszywą interpretacje .

  Jest papier istnieje na niej fikcja prawna. Jesteś tym co potwierdza Twój certyfikat , a gdzie w tym wszystkim człowiek ? Pamiętaj traktowany jesteś przez państwo ( instytucja) jak towar . Na którym się zarabia .
  A profity spływają szerokim strumieniem do najbogatszych na tym świecie którzy właśnie mianowali się bogami i oni tak naprawdę są wolni.
  Rozdają rozkazy ,kreują wojny , bawią się cierpieniem narodów ...

  Aby to dokładniej zrozumieć polecam wcześniejsze wpisy .
 • *****
  W tym tekście nie ma najważniejszej informacji czyli co wg tego Illiga zdecydowało o wyłączeniu z historii tych 300 lat
  Niemiec pod koniec XX wielu wymyślił sobie ,że to niemiecki cesarz Otto III o tym zdecydował bo chciał żyć w roku 1000 a gdy żył brakowało jeszcze 300 lat !!!
  Czyli jakiś kaprys cesarza ma tu być przyczynkiem do eliminacji 300 lat z dziejów Europy ,a co na to ludzie z innych części świata?
  Czy historia Arabów albo Chińczyków jest też skrócona o 300 lat ?
  Czy oni nie mieli kalendarzy ?
  Jeszcze jedna ściema dla naiwnych , co chętnie zapłacą za "bajki dla dorosłych "
 • Cenna pozycja
  Dziękuję, że zwróciłeś na tą wspaniałą hipotezę uwagę.
  Jest to ciekawa spekulacja. Wraz z 1000 leciem miał przyjść Chrystus i wyzwolić świat. Warto było przyśpieszyć jego przyjście dodając 300 lat.
  Niestety nie przyszedł, nie zbawił. Taka jest różnica pomiędzy rzeczywistością, a wiarą.
 • BALD TV
  prezentuje b.interesujace spojrzenie na ten temat.
 • Cenny materaił
  Całe moje krótkie życie miałem wrażenie po tym co mi system wpakował do głowy że przed rokiem 1000 czegoś brakuje- po prostu instynkt , albo coś jeszcze co nie ma nazwy systemowej

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY